У другому тисячолітті технології розвиваються настільки стрімко, проникаючи в усі куточки нашого життя, у тому числі наші квартири та будинки. Великим модернізаціям і поліпшенням піддаються також системи опалення.
Кожна людина у своєму житті, так чи інакше, стикається з проблемами облаштування власного житла. Основним з безлічі питань по створенню комфорту та затишку у власному будинку є питання монтажу системи опалення. Наскільки ця система буде економічна і ефективна? Який вид палива вона споживатиме! Якими видами опалювальних котлів вона буде забезпечена? Дешева вартість енергоносіїв залишилася далеко у минулому, тепер необхідно прораховувати монтаж систем опалення виходячи з питань економічності і енергозбереження.
Сучасні системи опалення дозволяють обігрівати наші будинки дуже економно, з використанням екологічно чистих і невичерпних джерел енергії. Але у цих систем є один істотний недолік- висока вартість самого устаткування. До того ж застосування інноваційних опалювальних приладів не позбавляє нас від монтажу досить традиційної системи розподілу тепла по будинку із застосуванням труб, радіаторів і ін.
При монтажі опалення дуже важливо правильно вибрати усі складові системи:
- Опалювальний котел-газовий або твердопаливний
- Матеріал труб-поліетилен, поліпропілен, мідь, металопластик, сталь.
- Вид радіаторів-сталеві, алюмінієві, чавунні, біметалічні
- Система опалення -однотрубная або двотрубна
При роботі з різними видами опалювальних котлів застосовують особливі підходи. До того ж монтаж опалення використовують як для нових будинків, так і для модернізації існуючих систем опалення на економнішу.
Коли проектується монтаж опалення, необхідно розрахувати вартість не лише робіт (монтаж опалювального приладу, укладання теплих підлог, підключення бойлера), але і витрати енергоносіїв для ефективної роботи системи опалення. У будь-якому випадку неможливо обійтися без попереднього огляду і проектування. Саме на цьому етапі робіт будуть розраховані оптимальні параметри системи опалення, її вид і масштаб. Наші інженери підберуть найоптимальніше для вашого будинку опалювальне устаткування.
2. Вибір і монтаж системи опалення
Тепер давайте поговоримо детальніше про поняття-Монтаж опалення.
Монтажем опалення прийнято називати комплекс робіт і устаткування, які необхідні для генерування і підтримки комфортних для людини температур, в будинках і приміщеннях в холодну пору року. Монтаж опалення завжди планується на початковому етапі будівництва.
У світі існує два основні види систем заснованих на русі теплоносія по системі. Перший вид-це монтаж системи опалення з природною або гравітаційною циркуляцією теплоносія. Другий вид опалювальних систем-закриті системи з примусовою циркуляцією теплоносія.
Гравітаційна система опалення
|
Система з примусовою циркуляцією
|
Такі системи підрозділяються на однотрубні і двотрубні, з нижнім розведенням та верхнім
Однотрубна система опалення
|
Двотрубна система опалення
|
Відкрита система розводки трубопроводів залишається на видноті і може проводитися практично на будь-якому етапі будівництва. Але після її монтажу будьте готові трохи відновити ремонт стін.
Коли замовник вибрав вид системи опалення, тоді інженери можуть приступити до проектування маршруту опалювальних труб.
Вибір Труби опалення залежить від багатьох чинників і тонкощів, у тому числі кваліфікації монтажної організації, і можуть бути виконані з таких матеріалів як поліетилен, поліпропілен, мідь, металопластик, сталь. Діаметр труб опалення залежатиме від опалювальної потужності котла, потужності опалювальних приладів і від кількості теплоносія в системі і безлічі інших чинників. Використання в монтажі опалення полімерних труб істотно скорочує час, збільшує якість системи і економить засоби.
При монтажі системи опалення треба виконувати необхідні правила, порушення яких приведе до неефективної і помилкової роботи усієї системи :
- При проектуванні і монтажі опалення треба строго дотримуватися вимог нормативно-технічної документації про проектування і встановлення опалювальних систем законодавства України, вимог пожежної безпеки, і безпеки життєдіяльності людини
- при автономному опаленні твердопаливним котлом потрібне встановлення системи безпеки, усе більш або менш сучасні газові котли мають вбудовані системи безпеки;
- недопустимі помилки в проекті монтажу системи опалення, які можуть вплинути на небезпеку для життя людини;
- Дотримання усіх вимог до відведення продуктів згорання палива, достатні діаметри і тяга в димарях
- Проектування і встановлення опалювальних котлів, що мають запасну потужність для обігріву необхідної площі;
- Радіатори системи опалення мають бути правильно підібрані виходячи з тепловтрат приміщення і кількості прохідного теплоносія;
- обєм бака-акумулятора повинен мати правильне співвідношення з кількістю теплоносія в системі опалення;
- заборонено звужувати діаметри входу і виходу на радіаторах опалення і котлах;
- Заповнювати системи опалення агресивними і отруйними незамерзаючими рідинами, якщо це не передбачено в спеціальній технічній документації або паспортах устаткування
Оптимально підібрана конфігурація системи-це не лише затишок, але і ваші гроші. Користуючись багаторічним, досвідом наші теплотехніки спроектують вашу опалювальну систему так, щоб максимально ефективно використовувати теплову потужність і зменшити тепловтрати, що в майбутньому дозволить істотно заощадити гроші та зменшити термін окупності опалювального устаткування
Якщо ви визначилися з питанням встановлення теплих підлог, то вам цікаво буде знати наступне.
Теплі підлоги можна умовно розділити на два види:
- Водяні теплі підлоги. Процес їх розрахунку і встановлення досить складний і компетентно може бути виконаний тільки досвідченими инсталляторами. При монтажі теплих підлог виникне необхідність в додатковому устаткуванні для їх правильної і ефективної роботи. Це розподільні гребінки, витратоміри, насосні групи. Дуже важливий в цьому питанні якісний монтаж теплї підлоги- висока якість зєднань і якість труби. Адже якщо вона буде змонтувати неправильно, з порушеннями вимог, це в майбутньому може викликати великі проблеми-від приміщення, що погано обігрівається, до розбирання підлог для пошуку течі. У таких теплих підлогах є переваги-для обігріву приміщення вже не будуть потрібні радіатори. Окрім цього температурний режим теплоносія буде істотно понижений, як наслідок- економна робота газового котла.
- Електричні теплі підлоги. Монтаж електричних теплих підлог виглядає значно простіше. Їх монтаж не вимагає такої уваги до якості зєднань. Час їх укладання значно коротший. Але у електричних підлог є один істотний недолік-обігрів приміщення або житла обійдеться значно дорожче ніж із застосуванням водяної теплої підлоги. Вартість електрики постійно росте і при перевищенні ліміту споживання істотно дорожчатиме. При виборі такого типу підлоги треба точно розуміти усі нюанси і детально розрахувати майбутні витрати на опалення. Адже від правильності розрахунків залежатиме величина економії і термін окупності первинних витрат.
3.Вибір і монтаж опалювального котла
Серцем будь-якої системи опалення є котел. Для того, щоб правильно його підібрати необхідно розбиратися в деяких особливостях опалювальних котлів . Вони можуть працювати на електриці, твердому, рідкому і газоподібному паливі. Приміщення під котельну або місце для встановлення огрівального приладу треба вибрати заздалегідь.
Опалювальні котли, що працює на рідкому чи твердому паливі, використовуються в основному в системах опалення встановлених в будинках, котеджах, а також в котельних, що обігрівають житлові і адміністративні будівлі великих площ. Для квартир прийнято вибирати електричні або газові котли невеликих розмірів, які можна встановлювати в багатоквартирних будинках. Такі котли не вимагають окремих приміщень для зберігання палива, а також дорогих робіт по впровадженню димохідних систем. При цьому найбільш поширеними є котли, що працюють на природному газі, через відносну простоту встановлення і комфорт в роботі.
Твердопаливні котли екологічні та ефективні, але вимогливі до палива і місця встановлення. Перевагою котлів на твердому паливі, є невисока ціна палива і енергонезалежність. До недоліків можна віднести невелику тривалість горіння палива і часті профілактичні роботи по очищенню від сажі і відносно високу вартість котлів і допоміжного устаткування. Монтаж твердопаливного котла досить складний і вимагає багато додаткового устаткування і навичок. Як правило такі котли монтуються в місці з баками-акумуляторами (бойлерами непрямого нагріву). Вони можуть бути проточного або накопичувального типу. Ці системи застосовують для нагріву побутової гарячої води і акумуляції великої кількості гарячої води для системи опалення. Велика увага при монтажі опалення на основі твердопаливного котла слід приділяти монтажу системи димаря або модернізації вже існуючого димаря. По суті, від якості і ефективності димаря залежатиме ефективність роботи котла-тривалість горіння, ККД, довговічність роботи теплообмінника, період профілактичних робіт.
Електричні котли абсолютно екологічні. Великою перевагою таких котлів є незалежність від подачі газу і безшумна робота. Великим недоліком таких котлів є велика потужність споживання електрики і мала потужність внутрішньобудинкових електричних мереж. В основному потужність таких котлів перевищує 8-10кВт і цей факт зажадає отримання дозволу на встановлення у місцевих компаній постачальників електроенергії. Електричні котли відрізняються споживанням великої кількості електроенергії і як наслідок- великі витрати на опалення. Монтаж системи опалення на основі електрического котла подібний до монтажу газового котла. Окрім цього в електричних котлах відсутні димарі. Відповідно і монтаж димохідної системи не буде потрібен.
Газові котли традиційні і зрозумілі, вибір їх величезний, але вони вимагають підключення до системи газопостачання. Основною проблемою української системи газопостачання є інший стандарт тиску газу, відмінний від європейського. Усі імпортні котли, зроблені для європейського ринку, розраховані на тиск газу в системі 15-20 мбар. Тиск в українських мережах газопостачання опускається взимку і до 8 мбар (стандартно 13 мбар), при цьому деякі високотехнологічні котли з процесорним управлінням перестають правильно функціонувати і розглядають такий тиск газу як системну помилку. Тому при купівлі імпортного котла дуже важливо враховувати його сертифікацію в Україні. Той факт, що котел має сертифікат відповідності українським стандартам, дозволить вам уникнути безлічі прикрощів з його експлуатацією в майбутньому. Монтаж газового котла відбувається досить швидко, але при цьому вам буде потрібно допомогу кваліфікованого фахівця. Адже газовий котел вимагає правильного приєднання до системи газопостачання і газовідводу. За українським законодавством за правильністю встановлення газових приладів здійснює контроль "котлонагляд".
Котли на рідкому паливі. Основною перевагою таких котлів є їх повна автоматизація і велика тривалість роботи. В основному виробники пропонують газові котли, які можна модернізувати в рідкопаливні. При такій модернізації необхідно додатково придбати теплогенератор (рідкопаливний пальник). Великим недоліком таких котлів є великі викиди в атмосферу продуктів згорання дизельного палива, при цьому вони досить агресивні і сильно зношують систему димаря. Встановлення таких котлів буде не скрізь можливе через їх низьку екологічніст. Котли на рідкому паливі використовуються на території України, як правило великих потужностей і встановлені в котельних або на підприємствах. Монтаж системи опалення з котлом на рідкому паливі здійснюють спеціалізовані монтажні організації, що мають досвід в проектуванні і здачі в експлуатацію таких обєктів.
Вибір системи опалення і типу котла визначається багатьма технологічними чинниками, а також вашими фінансовими можливостями. Наші фахівці готові завжди прийти на допомогу в питаннях підбору оптимальної конфігурації і монтаж системи опалення. Ми допоможемо вам найкращим чином заощадити ваші гроші і не втратити їх на якості устаткуванняания.
Автор: Ivan Fedchenko